Bývalý krajský predseda HZDS Vladimír Poór sprivatizoval v časoch Mečiarovej vlády firmy z odvetví opravy železničných vagónov, sklárstva, papierenstva, farmácie či médií. Staval tiež obchodné centrá a viac ako štvrťstoročie financoval futbalový Spartak Trnava a neskôr aj pražský Bohemians.
Rozsiahle podnikateľské portfólio sa medzičasom zúžilo, jeho hlavnú časť tvoria Železničné opravovne a strojárne v Trnave.
Poórovci tiež vlastnia štyri obchodné centrá Max v Prešove, Žiline, Skalici a Dunajskej Strede či nehnuteľnosti, ktoré Vladimír Poór a jeho rodina postupne rozpredávajú. V minulom roku zmenil vlastníka napríklad areál bývalých sklární v Poltári či pozemok v bratislavskom Ružinove, na ktorom by mala vyrásť nová centrála Lidla.
A kým obchodné centrá vlani skončili v strate, Poórovci sa môžu naďalej oprieť o trnavskú „žosku“. Oprava a modernizácia železničných vozňov vyniesla firme zisk približne 2,2 milióna eur pri tržbách 91 miliónov eur. Konsolidované čísla za vlaňajšok, ktoré by obsiahli aj dcérske firmy, ako napríklad Železničné opravovne a strojárne Zvolen, firma ešte nezverejnila. Rok predtým bola len vo veľmi miernom zisku pri vyše 97-miliónových tržbách.
Veľa sa však menilo v pozadí skupiny: zjednodušila sa majiteľská štruktúra, deväťdesiat percent ovláda firma P+3 (v nej má Vladimír Poór väčšinu a po pätnásť percent manželka a dve deti), zvyšok kontroluje generálny riaditeľ ŽOS Trnava Miloš Kyselica. Podiel vo firme mala pôvodne aj rodina Náhlikovcov, no pred pár rokmi prešiel pod rodinu Poórovcov.