160 mil. eur
energetika, investovanie, reality
ZMJ SICAV, Pow-en, Ene-tep, E-group
61
200 mil. eur
Majetok Jozefa Brhela pochádza najmä z obdobia vlád Roberta Fica. Vďaka štátnym zákazkám pre firmy zamerané na výrobu elektriny, tepla, servis sieťovej infraštruktúry či informačné technológie získal aktíva, ktoré sú dnes z veľkej časti súčasťou českých investičných fondov v správe odborníkov na právo a investície a zisky z nich prúdia aj do rodinného zvereneckého fondu Brhelovcov JB Family Private Trust.
Po zmene vlády sa vplyvný podporovateľ strany Smer-SD dostal do vyšetrovacej väzby a spolu so synom čelí obžalobe z ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti. Turbulentné obdobie zažívajú aj podniky, ktoré sú cez spletitú vlastnícku štruktúru spojené s rodinou Brhelovcov. Po útoku hekerov skrachoval kryptomenový projekt Eterbase, firma Alter Energo prešla po obvinení z kartelového podvodu do rúk českej investičnej spoločnosti a solárne parky Kausalan a Suonenjoen vo Fínsku predali.
Brhel s rodinou tiež predali majoritný podiel v bratislavskej Prvej rozvojovej spoločnosti, jej kogeneračnú elektráreň tak už väčšinovo vlastní francúzska Veolia. V realizácii sú naďalej rezidenčné projekty v bratislavskom Prievoze a Karlovej Vsi, španielskej Malage či na Tenerife na Kanárskych ostrovoch. Otázne je, ako sa vydaria nové podnikateľské projekty v oblasti e-commerce a služieb platobných kariet či výstavby ubytovania pre seniorov v slovenských obciach Horný Bar a Nesvady.