21. júla 2017

Práca na voľnej nohe mení spôsob, ako ľudia pracujú a žijú. Rýchly technologický rozvoj umožňuje miliónom ľudí pracovať z najrôznejších miest, pokiaľ majú internetové pripojenie. 

Bez ohľadu na to, kde pracujete, musíte svoju prácu urobiť. Ak pracujete na diaľku, môžete po istom čase začať riešiť vážne technické ale aj psychologické otázky. Vlaňajší prieskum spoločnosti Deloitte zistil, že 67 percent Američanov, ktorí pracovali ako nezávislí dodávatelia, by si v budúcnosti zvolilo niečo iné, hlavne kvôli nedostatku prepojenia s internou kultúrou daných spoločností.

 

Foto: Pexels.com

Pozrite si zoznam aktívnych komunít, ktoré vám môžu pomôcť so socializáciou a spojiť sa on-line alebo osobne s ďalšími digitálnymi nomádmi a ľuďmi pracujúcimi na diaľku po celom svete.

Remotive Community

Remotive spája ľudí kvôli diskusiám a stretnutiam. Funguje aj ako komunita, kde profesionáli ponúkajú rôzne pracovné možnosti, spoločné projekty na diaľku a podobne.

Digital Nomad Girls

Digital Nomad Girls je veľká sieť pre digitálnych nomádov a všeobecne je cielená na ženy.  Komunita sa pôvodne prepojila na Facebooku a neskôr vytvorila oficiálnu webstránku. Ide o motivačnú stránku pre silné a nezávislé ženy.

#freelance

Vstúpte a virtuálne sa stretávajte na jednom z najpopulárnejších miest, kde sa združujú rôzni ľudia pracujúci na voľnej nohe. Budete sa však musieť zaregistrovať a zaplatiť členský poplatok. Ak si nie ste istí, či táto komunita stojí za to, môžete si ju vyskúšať na sedem dní zadarmo.

Global Digital Nomad Network

Komunita funguje ako uzavretá skupina a má viac ako 25-tisíc členov. Môžete sa tu podeliť o svoje myšlienky s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, stretávať sa a pracovať spoločne na projektoch.

Dynamite Circle

Dynamite Circle je uzavretá komunita, do ktorej môžete vstúpiť až potom, ako vyplníte prihlášku. Keď sa stanete členom, ľahko tu môžete nájsť nových biznis partnerov, diskutovať na online diskusných fórach a oveľa viac.

Nomad List Chat

Komunita nomádov vo forme chatu. Chaty sú lokalizované, čo je skvelý spôsob, ako sa spojiť s mnohými ľuďmi pracujúcimi v rôznych kútoch sveta. Aj táto komunita vyžaduje registráciu a členský poplatok.

Quora

Quora tu vždy bola, aby nám poskytovala tie najlepšie odpovede a riešenia na naše otázky a problémy. Využiť ju môžete aj vy. Môžete získať odpovede na vlastné otázky, vytvárať svoje diskusné skupiny o dôležitých témach a deliť sa o svoje cenné skúsenosti so svetom.

Speak Nomad

Speak Nomad je aktívna komunita, kde sa združuje už viac ako 500 digitálnych nomádov. Keď sa zaregistrujete, môžete chatovať s inými nomádmi, deliť sa o svoje nápady, stretávať sa a spolupracovať.

Digital Nomad Subreddit

Reddit je známa diskusná platforma, ktorá tiež môže slúžiť komunite digitálnych nomádov. Objavte a zapájajte sa do diskusií, nájdite podobne zmýšľajúcich ľudí a vytvárajte vlastné diskusie.

Digital Nomads Meetups

Digital Nomads Meetups má na stránke mapu sveta, ktorá ukazuje, kde sa nachádzajú rôzne skupiny digitálnych nomádov. Cieľom tejto komunity je pomáhať týmto skupinám a ich členom, aby sa mohli stretnúť, spojiť a podeliť sa o svoje nápady.

Nomad Projects

Nomad Projects je neuveriteľná komunita zameraná na bočné projekty. Nájdete tu ľudí na spolupráce, skvelé diskusie a výborné myšlienky, na ktorých môžete pracovať a ďalej ich rozvíjať.

Nomad Entrepreneurs

Výborná platforma a komunita, ktorá spája viac ako 800 členov zo 17 krajín. V tejto sieti sú marketingoví experti, programátori, podnikatelia a ďalší.

FlyerTalk

FlyerTalk je užitočná platforma nielen pre tých, ktorí pracujú na diaľku, ale aj pre tých, ktorí veľa cestujú. Toto fórum sa zameriava na podporu všetkých typov cestovateľov.

 

Tomas Laurinavicius, podnikateľ v oblasti životného štýlu. Prispievateľ Forbesu US, blogger. Píše o dizajne v biznise a v živote, aj o nekonvenčných životných štýloch.