Vyberte si z Forbes knižnice

Knihy, ktoré sa oplatí čítať.

Forbes vám odporúča knihy, ktoré vás budú inšpirovať, motivovať a vzdelávať.

BONUS: Poštovné v rámci Slovenska je zadarmo (doručenie kuriérom do 5 prac. dní).

Nech sa vám dobre číta!

Ak máte záujem o objednanie väčšieho počtu kníh pre firmu či organizáciu, kontaktujte nás na info@forbes.sk

Knihy v ponuke

-20 % Lepšie spím, zdravšie žijem

Lepšie spím, zdravšie žijem

Frank Lipman, Neil Parikh a Rachel Holtzman
12,70 EUR
15,90 EUR
-20 % Buď presvedčivý

Buď presvedčivý

Suneel Gupta, Carlye Adler
12,70 EUR
15,90 EUR
Vítězit (CZ)

Vítězit (CZ)

Tim S. Grover & Shari Lesser Wenk
15,90 EUR
- 15 % Zelené kombo (-15 %)

Zelené kombo (-15 %)

David Attenborough, G. Wilson-Powell
27 EUR
31,80 EUR
Žijeme zodpovedne?

Žijeme zodpovedne?

Georgina Wilson-Powell
14,90 EUR
Nevyhorení

Nevyhorení

Lucia Okša a Zuzana Matuščáková
19,80 EUR

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám na predplatne@forbes.sk alebo nám zavolajte na +421 918 906 261.

Lepšie spím, zdravšie žijem

Frank Lipman, Neil Parikh a Rachel Holtzman

Lepšie spím, zdravšie žijem

Všetko, čo musíte vedieť o dosiahnutí kvalitného spánku

Najmodernejšie rady o spánku od renomovaného lekára funkčnej medicíny a spoluzakladateľa populárnej spoločnosti Casper zameriavajúcej sa na spánok.

Ak ste ako väčšina ľudí, pravdepodobne trpíte nedostatkom spánku. Kvôli kultúrnym zmenám sme sa ocitli uprostred epidémie nespavosti, a žiaľ, spánková deprivácia má závažnejšie dôsledky než si možno myslíte: od podráždenosti, mozgovej hmly a naberaní na hmotnosti, po vážne stavy, ako napríklad hormonálna dysregulácia, srdcovo-cievne ochorenia, poškodenie pamäte, cukrovka a Alzheimerova choroba.

V knihe Lepšie spím, zdravšie žijem sa spojili priekopník funkčnej medicíny a odborník na spánok Frank Lipman, MD, a spoluzakladateľ spoločnosti Casper, Neil Parikh, aby na jednom mieste ponúkli rady, ako vyťažiť to najlepšie z kvalitného spánku každú noc. Na rozdiel od tuctov blogov, článkov a ďalších materiálov, ktoré ponúkajú rýchle riešenia nespavosti, autori knihy chápu, že neexistuje nič také ako univerzálna rada pre všetkých. Vďaka jasnému vysvetleniu najnovších trendov vo vede o spánku a všetkých faktorov, ktoré ovplyvňujú váš spánok – vrátane toho, kedy a ako jete či cvičíte, ako zvládate stres, ako si zvyknete zdriemnuť a akú úlohu hrajú vo vašom živote technológie – Lepšie spím, zdravšie žijem vám pomôže vytvoriť si spánkový protokol na mieru, ktorý bude v súlade s vaším životným štýlom a potrebami.

Kniha je nabitá fascinujúcimi vedeckými poznatkami, zaujímavými prípadovými štúdiami a praktickými radami, ktoré sa dajú jednoducho implementovať. Poskytuje všetko, čo potrebujete na vylepšenie svojho spánku, zvýšenie produktivity a pre šťastie – pre život.

Počet strán:
224
Formát:
148 x 210 mm
12,70 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Buď presvedčivý

Suneel Gupta, Carlye Adler

Buď presvedčivý

Skutočná pravda o tom, ako zaujať ľudí

Nikto neurobí do sveta dieru sám. Skutočnosť, že niektorí ľudia si dokážu získať dôveru šéfov či investorov, zatiaľ čo iní nie, však má svoj dôvod. A tento dôvod takmer nijako nesúvisí so skúsenosťami, pôvodom či dokonale vypracovaným podnikateľským plánom. Zdá sa, že presvedčiví ľudia disponujú akousi skrytou vlastnosťou, ktorou ostatných motivujú k činom. Často ju opisujeme ako prirodzený talent alebo charizmu… Človek ju buď má, alebo nemá.

Keď Suneela Guptu, autora knihy, odmietli všetci investori, ktorých oslovil, položil si pálčivú otázku: dá sa táto vlastnosť získať?

Suneel sa poučil zo skúseností stoviek najväčších svetových mysliteľov a objavil spôsob prezentovania nových nápadov, vďaka ktorému sa mu podarilo získať miliónové investície, spôsobiť veľké zmeny v obrovských korporáciách či dokonca presvedčiť svoju osemročnú dcéru, aby si upratala izbu.Kniha prezrádza rokmi overené tajomstvá úspechu producentov oscarových filmov, investorov do rizikového kapitálu, zakladateľov startupov s hodnotou nad miliardu dolárov a vedúcich pracovníkov ikonických spoločností, ako sú Lego, Method a Pixar. Suneelovi sa pomocou týchto neoceniteľných tajomstiev podarilo stať „novou tvárou inovácií“ newyorskej burzy.

Prelomová kniha Buď presvedčivý odhaľuje, že kľúčom k úspechu nie je charizma, vplyvné známosti ani dobrý životopis, ale schopnosť presvedčiť ostatných, aby vám dali šancu. A keď si ju prečítate, zistíte, ako túto schopnosť získať.

Počet strán:
248
Formát:
148 x 210 mm
12,70 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

4000 týždňov

Oliver Burkeman

Keby ste žili 4000 týždňov, dožili by ste sa asi 77 rokov. Možno sa vám 4000 javí ako nízke číslo, ale je to fakt, náš čas na Zemi je ohraničený. Núka sa teda otázka, ako k svojmu času pristupujete. Ženiete sa vpred za vysnenými, často nedosiahnuteľnými cieľmi, chcete stihnúť čo najviac, aby vám niečo podstatné neuniklo? Alebo sa skôr snažíte vychutnávať si to, čo je tu a teraz? Určite sú medzi nami zástupcovia oboch táborov, no zdá sa, že v dobe technologických výdobytkov a aplikácií, ktoré nám majú pomáhať zvládať stále viac úloh a efektívne si organizovať čas je skôr početnejšia tá prvá skupina. Preto, ak môžete, na chvíľu vypnite všetky notifikácie a prestaňte sa trápiť tým, čo dnes určite nestihnete spraviť. Siahnite radšej po knihe, ktorá vám o čase a o tom, ako ho využívame, povie niečo, čo ste možno doteraz netušili. Britský novinár a spisovateľ Oliver Burkeman v nej okrem iného hovorí:

 • ako k času pristupovali ľudia pred vynájdením hodín
 • ako sa koncept vnímania času zmenil v súčasnej dobe, kedy technologický pokrok napreduje míľovým krokmi
 • do akých šialených dimenzií nás dnes dostáva snaha „nič nezmeškať“ a „čo najviac stihnúť“
 • prečo sme ochotní tráviť hodiny a hodiny na sociálnych sieťach sledovaním tém, udalostí a vecí, ktoré sa nás v skutočnosti vôbec netýkajú.

 

Počet strán:
272
Formát:
148x210 mm
16,90 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Vítězit (CZ)

Tim S. Grover & Shari Lesser Wenk

Elitný mentálny kouč Tim Grover, ktorého zverencami boli aj slávni basketbalisti ako Michael Jordan či Kobe Bryant, prináša v svojej najnovšej knihe úprimný návod na to, ako víťaziť v podnikaní, športe a ďalších oblastiach, v ktorých sa vrháme do bojov o úspech.

Kniha Vítězit názorne ilustruje, prečo sa Tim Grover stal najvyhľadávanejším koučom na svete. V knižnej novinke čerpá z tridsať ročnej práce pre špičkových športovcov a vrcholových manažérov, búra klišé, odhaľuje omyly nerozvážneho prístupu k plneniu snov, ktoré plodia len priemernosť, a povzbudzuje k realistickému, no o to intenzívnejšiemu úsiliu. A aká vás čaká na jeho konci cena? Obrovskú úspech.

Ak túžite vybudovať úspešnú firmu alebo ako športovec túžite po majstrovských tituloch, ako obchodník chcete uzavrieť kontrakt svojho života, táto kniha vám poskytne 13 životne dôležitých zásad, s pomocou ktorých významne zvýšite svoj výkon.

Ak ste závislí na vôni úspechu a nedokážete sa ho nabažiť, potom ste pripravení prijať stratégiu výkonnosti, ktorú kniha Vítězit prináša. Ak ste už úspešný dnes a chcete vedieť, čo urobiť pre to, aby ste sa zaradili medzi tých najväčších hráčov vo svojom obore, kniha vám ukáže, ako na to.

Počet strán:
232
Formát:
150 x 210 mm
15,90 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

HUMANS, 2021

Jana Čavojská

Príbehy ľudí, ktorí sa nezľakli pandémie

Zberateľská edícia Forbes (limitovaný počet ks)

Rok 2021 je pre Slovensko špecifický. Krajina potrebuje dobré a pozitívne príbehy, inšpiráciu, ktorá vie motivovať. Po vzore známej knihy Humans of the World, spojil Forbes sily s renomovanou reportážnou fotografkou Janou Čavojskou pre knihu Humans, 2021. Je to jedinečné dielo plné malých, ale veľavravných príbehov ľudí naprieč Slovenskom, ktorí museli v súvislosti s pandémiou niečo zmeniť vo svojich životoch, aby sa mohli opäť „nadýchnuť“. To niečo bolo pre ich ďalšiu existenciu veľmi dôležité a zároveň inšpiratívne pre nás všetkých.

Zberateľská kniha vytlačená na kvalitnom papieri je sériou silných fotoreportáží, sprevádzanou príbehmi ľudí. Je to jedinečná sonda do života Slovákov v tak špecifickom roku, ako je rok 2021.

O autorke

Reportérka a fotografka, ktorú zaujímajú predovšetkým príbehy ľudí. Jana Čavojská precestovala vyše 70 krajín na 4 kontinentoch. Jej reportážne fotografie pútavo zachytávajú moment, ktorý vie výstižne doplniť textom. Výsledkom je jedinečný, neopozeraný pohľad na svet okolo nás. Janin talent a záujem o príbehy ľudí bol základom námetu aj pre zberateľskú knihu Humans.

Počet strán:
328
Formát:
200 x 254 mm
28,90 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

V stave totálnej eufórie

Dean Karnazes

DEAN KARNAZES je legenda ultramaratónu a autor bestsellerov, ktorého časopis Time zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta. V knihe V stave totálnej eufórie mapuje svoju športovú cestu, ktorá ho ako zrelého päťdesiatnika opäť priviedla na štart legendárnej stomíľovky – ultramaratónu Western States. Táto mimoriadne náročná trať cez vysoké hory a hlboké údolia v extrémnych teplotných rozdieloch sa stala Deanovými najťažšími pretekmi v živote. Pretekmi, v ktorých bilancuje kariéru, životné voľby a vyrovnáva sa s pribúdajúcimi rokmi. V stave totálnej eufórie je dobrodružstvo plné endorfínov a lásky k športu, ktoré určite nadchne serióznych aj sviatočných bežcov.

Táto kniha vo vás prebudí túžbu vyskúšať si beh na dlhé trate. Vezme vás na celoživotnú cestu ultramaratónca, jeho výšky a pády, priateľstvá aj osamelé chvíle, trápenia a zaslúžené pocity eufórie v cieli. Dean píše otvorene a úprimne, vďaka čomu jeho čitatelia čítajú tak, ako on behá – bez prestávky.

Počet strán:
268
Formát:
155 x 222 mm
15,90 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Životem na zelenou (CZ)

Matthew McConaughey

Matthew McConaughey: Životem na zelenou (česká verzia)

Nekonvenčné memoáre držiteľa Oscara sú plné šťavnatých historiek, originálnych postrehov a návodov, ako v živote dosiahnuť väčšiu spokojnosť.

Počas svojho života som si odkrútil už päťdesiat rokov, z toho som sa štyridsaťdva rokov snažil odhaliť jeho tajomstvá a posledných tridsaťpäť rokov som si formou denníkov zapisoval každú ideu, ktorá by mi tu hádanku pomohla rozlúsknuť. Zaznamenával som si svoje úspechy aj pády, radosti aj starosti, veci, nad ktorými som žasol a aj tie, pri ktorých som sa nahlas smial. Tridsaťpäť rokov spoznávania, ukladania si do pamäti, skúmania, zhromažďovania a zapisovania si všetkého, čo ma cestou dojalo alebo povzbudilo. Mnoho poznámok o tom, ako žiť čestne. Ako nepodliehať stresu. Ako sa baviť. Ako menej ubližovať druhým. Ako nechať menej ubližovať sebe. Ako sa stať dobrým človekom. Ako dosiahnuť to, po čom túžim. Ako v živote nachádzať zmysel. Ako byť viac sám sebou.

Len nedávno som našiel odvahu prelistovať si svoje denníky. Objavil som príbehy, ktoré som zažil, lekcie, ktoré mi život uštedril a na ktoré som už zabudol, básničky, modlitby, rady, uistenia o tom, na čom záleží a veľa drobných samolepiek. Našiel som spoľahlivú tému, prístup k životu, ktorý mi prináša uspokojenie, kedysi aj dnes. Pokiaľ viete ako a kedy sa vyrovnať so životnými výzvami – ako sa popasovať s nevyhnutnosťami – potom sa môžete tešiť dlhodobému úspechu, alebo ako hovorím ja, chytiť zelenú.

A tak som si kúpil jednosmerný lístok do púšte a napísal knihu, ktorú práve držíte v rukách; príbeh môjho života. Zhromaždil som v nej päťdesiat rokov mojich postrehov a ponaučení, pocitov a poznatkov, pochvál a potúp. Skutočností a krás, i brutálností. Toho všetkého, čo mi prešlo, pri čom ma pristihli, aj toho, keď som zmokol alebo som sa snažil tancovať medzi kvapkami dažďa.

Dúfam, že vám táto medicína nepríde moc horká, že bude ako pár aspirínov a nie ako cesta rovno do nemocnice, ale že to bude raketa na Mars, ku ktorej nie je treba pilotný preukaz, že to bude kostol, do ktorého vás pustia aj bez krstu a že vám za slzami vyčaruje úsmev.

Toto je milostný dopis. Venovaný životu.

Je to tiež sprievodca, ako chytiť čo najčastejšie zelenú – a ako si uvedomiť, že aj oranžová a červená sa tiež raz zmenia na zelenú.

Veľa šťastia.

Matthew McConaughey

 

Počet strán:
304
Formát:
153 x 234 mm
15,50 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Zelené kombo (-15 %)

David Attenborough, G. Wilson-Powell

Zelené kombo: Žijeme zodpovedne? a Život na našej planéte

Objednajte si výhodný balík 2 kníh, ktoré vás inšpirujú k ekologickejšiemu mysleniu a konaniu.
 
Život na našej planéte – David Attenborough

Jedinečné svedectvo známeho bojovníka za zelenú planétu a velikána, 94-ročného Davida Attenborougha. Prečítajte si príbeh o najväčšej chybe ľudstva a tiež o tom, ako ju môžeme napraviť za predpokladu, že začneme konať ešte dnes. Jediné, čo potrebujeme, je vôľa

Žijeme zodpovedne? – Georgina Wilson-Powell

140 rád pre každodenný zelený život a odpovede na ekologické dilemy, ktorým čelíme vo svojej snahe o udržateľný život. Vďaka nim sa budete môcť pustiť do postupnej zmeny svojich zvyklostí, pretože stav klimatického ohrozenia je skutočný a každá zmena nášho správania sa počíta.

Počet strán:
280 a 216
Formát:
155 x 230 a 148 x 210 mm
27 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Švédske kombo: Dobehni svoj mozog + Zachovaj si zdravý rozum

Anders Hansen

ŠVÉDSKE KOMBO od Andersa Hansena

Rozhýbte svoj mozog a zachovajte si zdravý rozum!

Výhodný balík 2 kníh o ľudskom mozgu od švédskeho psychiatra a bloggera Andersa Hansena.

Dobehni svoj mozog:

 • Ako zvýšiť IQ a spomaliť proces starnutia?
 • Ako sa stať kreatívnejším a sústredenejším ?
 • Ako znížiť stres, úzkosť a zároveň podporiť pamäť?
 • Prečo magický pocit eufórie pri behaní má úžasný vplyv na naše zdravie, energiu či náladu?
 • Ľahko čitateľná, pútavá kniha pre tých, ktorí chcú získať kompletnejší obraz o tom, ako pohyb posilňuje mozog.

Zachovaj si zdravý rozum:

 • Ako v dobe mobilov ochrániť svoj mozog?
 • Prečo je pozornosť nedostatkovým tovarom dnešných čias?
 • Čo robia s mozgom sociálne siete?
 • Užitočné rady pre tých, ktorí túžia po kvalitnejšom spánku, chcú sa vedieť lepšie sústrediť a radi by sa vyhli negatívnym vplyvom digitálnych technológii
Počet strán:
252 + 208
Formát:
148 x 210
19,90 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Život na našej planéte

David Attenborough

Život na našej planéte

Moje svedectvo a vízia do budúcnosti

Život na našej planéte je jedinečným svedectvom známeho bojovníka za zelenú planétu a moderátora, 94-ročného Davida Attenborougha. Autor ako tvorca prírodopisných dokumentov precestoval svet a celý svoj život si uvedomoval ako človek ukrajuje z jedinečnej a nedotknutej prírody. David opisuje túto tragédiu dnešných dní a ponúka víziu pre budúcnosť, avšak s jednou podmienkou – ľudstvo musí začať konať ešte dnes. Musíme svetu navrátiť divokú prírodu. Podľa knihy vznikol aj úspešný dokument s rovnakým názvom, ktorý na jeseň uviedol Netflix.

Ľudstvo sa o Zem delí s prírodným svetom, v ktorom sa život vyvíjal miliardy rokov a ktorý dnes predstavuje najpozoruhodnejší životodarný zdroj všetkých čias. Otrasená stabilita našej planéty úzko súvisí s klesajúcou rozmanitosťou živočíšnych a rastlinných druhov. Kľúčom k navráteniu stability je preto obnovenie biodiverzity, ktorej pokles sme ako ľudstvo spôsobili. Musíme svetu navrátiť divokú prírodu.

 Mám 94 rokov. Prežil som skutočne neobyčajný život a až teraz si začínam naplno uvedomovať jeho výnimočnosť.

Keď som v mladosti začal cestovať, myslel som si, že sa nachádzam uprostred divokej, človekom nedotknutej prírody, no v skutočnosti to bola len ilúzia. Tragédia dnešných dní – postupné ukrajovanie z podielu divočiny a rozmanitosti druhov – sa už vtedy nepozorovateľným tempom odohrávala všade okolo nás.

Bol som svedkom tohto úbytku. Život na našej planéte je mojím svedectvom a zároveň víziou do budúcnosti. Prináša príbeh o najväčšej chybe ľudstva, a tiež o tom, ako ju môžeme napraviť za predpokladu, že začneme konať ešte dnes.

Máme poslednú šancu na to, aby sme pre nás vytvorili dokonalý domov a obnovili ten úžasný svet, ktorý sme zdedili.

Na uskutočnenie tejto vízie nám postačí vôľa.

David Attenborough

Počet strán:
280
Formát:
155 x 230 mm
16,90 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Bez pravidiel | Netflix a kultúra znovuzrodenia

Reed Hastings, Erin Meyer

Bez pravidiel – Netflix a kultúra znovuzrodenia 

Ako viesť ľudí k slobode a zodpovednosti vo firme

Predstavte si, že pracujete pre spoločnosť, ktorá vám dáva najvyšší plat, aký je možné vo vašej brandži dosiahnuť, a v pracovnej zmluve máte klauzulu, že keď jedného dňa z firmy odídete, dostanete rozprávkové odstupné. Nikto od vás nečaká, že budete pracovať dvanásť a viac hodín denne, nikto nesleduje, koľko dovolenky si počas roka vyčerpáte. Nemusíte si robiť starosti, či vám firma preplatí letenky alebo obedy s klientom, alebo či vám nadriadený schváli rozpočet na projekt, ktorý ste si sami podpísali. O všetkom rozhodujete vy. Spoločnosť vám vytvorí tie najlepšie podmienky na prácu, je maximálne transparentná a navyše vám kedykoľvek poskytne prístup ku všetkým kľúčovým informáciám, aby ste vedeli, ako sa firme darí.

Myslíte si, že to je nereálne? Nie je. Presne takto totiž funguje Netflix s pobočkami po celom svete. So zamestnancami zaobchádza ako s dospelými a racionálnymi ľuďmi. Nenúti ich dodržiavať pravidlá a politiky bežné vo väčšine korporácií. Za to od nich očakáva len jedno – aby vždy a za každých okolností konali v najlepšom záujme spoločnosti. A za svoje rozhodnutia niesli zodpovednosť.

Kniha BEZ PRAVIDIEL je príbeh firemnej kultúry aktuálne jednej z najznámejších a najpopulárnejších technologických firiem sveta, streamovacej služby Netflix. Je to príbeh, v ktorom víťazí fungovanie bez pravidiel. Príbeh plný inšpirácie a dôvodov na zamyslenie sa na tému, ako najlepšie riadiť firmu.

Autorom knihy je šéf a spoluzakladateľ Netflixu Reed Hastings a americká profesorka a spisovateľka Erin Meyer.

Ukážky knihy nájdete tu.

Možnosť objednania kníh pre firmy (väčší počet ks): kontaktujte nás na info@forbes.sk a pripravíme vám cenovú ponuku na mieru.

Počet strán:
312
Formát:
153 x 234 mm
15,90 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Žijeme zodpovedne?

Georgina Wilson-Powell

Žijeme zodpovedne?

Táto kniha prináša jasné odpovede na ekologické dilemy, ktorým každodenne čelíme vo svojej snahe o udržateľný život.

Sú elektromobily skutočne zelené? Čo je lepšie: elektrická alebo bambusová zubná kefka? Je pre planétu lepšia sprcha alebo vaňa? Je ekologické mať domáceho miláčika? Alebo je vôbec možné mať deti a súčasne raziť zelenú cestu? A prečo je rýchla móda taký problém?

Kniha Žijeme zodpovedne? ponúka viac ako 140 rád pre každodenný zelený život a odpovede na naše ekodilemy. Vďaka nim sa budete môcť pustiť do postupnej zmeny svojich zvyklostí, pretože stav klimatického ohrozenia je skutočný a každá zmena nášho správania sa počíta. A navyše môžete ušetriť aj nemalé peniaze.

Každý môže priložiť ruku k dielu. A svet od vás potrebuje, aby ste tým či oným spôsobom začali už dnes.

Počet strán:
216
Formát:
148 x 210 mm
14,90 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Viete, čo robia vaše deti? Veľká príručka rodiča

Will Geddes

Ako ochrániť digitálny svet našich ratolestí.

Ochrániť deti pred nebezpečenstvom na internete je zložité, ak neviete, čo presne im hrozí.

Will Geddes to vie. Britský bezpečnostný expert radil kráľovským rodinám, hollywoodskym celebritám, najväčším firmám i ozbrojeným silám. Svoje dlhoročné skúsenosti s ochranou pred online hrozbami spísal do tejto knihy, v ktorej odpovedá na znepokojené otázky rodičov, dáva rady, ponúka svoje skúsenosti a najlepšie riešenia v rôznych situáciách.

Herečka Monika Hilmerová a tanečník Jaro Bekr majú tieto skúsenosti ako rodičia. Spolu vychovávajú 11-ročnú dcérku Zaru a 7-ročného syna Leonarda. Ich ratolesti sa, ako väčšina detí, púšťajú do objavovania úchvatného, no často nebezpečného sveta technológií. Monika s Jarom poodhalili, s akými prekážkami sa pritom pasujú, ako ich riešia a čo robia, aby deťom pomohli vyhnúť sa nástrahám.

Spolu s Willom im v tom pomáha expert spoločnosti ESET Peter Košinár, ktorý dôverne pozná nástrahy, ktoré v online svete číhajú na slovenské deti.

Počet strán:
240
Formát:
170 x 217 mm
19,80 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Zachovaj si zdravý rozum

Anders Hansen

Andersa Hansena, známeho švédskeho psychiatra, brain bloggera a TED speakera fascinuje mozog. Jeho prvý bestseller Dobehni svoj mozog zdvihol zo stoličiek mnoho Švédov. Vo svojej druhej knihe Zachovaj si zdravý rozum, autor vysvetľuje prečo ľudia, napriek všeobecnému blahobytu vo vyspelom svete, prežívajú stres a úzkosť a ako to súvisí s vývojom mozgom. Súvislosti hľadá najmä v digitálnej dobe a nadmernej závislosti ľudí na mobilných telefónoch.

Zachovaj si zdravý rozum je kniha o ľudskom mozgu, ktorý sa nestihol prispôsobiť dnešnému zdigitalizovanému svetu. Dospelí dnes venujú mobilom priemerne štyri hodiny denne, u mladých sa tento čas pohybuje medzi štyrmi až piatimi hodinami. Pri písaní tejto knihy sa autor snažil zistiť, ako na nás tieto zmeny vplývajú.

Vo Švédsku berie antidepresíva každý ôsmy dospelý a počet mladých ľudí, ktorí pre problémy so spánkom vyhľadali pomoc, vzrástol od prelomu tisícročia o 800 percent. Prečo tak veľa ľudí napriek materiálnemu zabezpečeniu prežíva úzkosť a nepokoj?

Náš moderný svet tvorí iba nepatrný okamih z histórie ľudstva. 99,9 percent svojej existencie žil človek ako lovec a zberač a náš mozog je stále nastavený na takýto životný štýl. Bez naplnenia potrieb ako je spánok, pohyb či spoločenstvo, sa nikdy nebudeme cítiť dobre. Rok čo rok však spíme menej, stále menej sa hýbeme a nestretávame sa toľko ako kedysi. Počet osamelých ľudí rastie najmä medzi mladými. Tento pocit tu bol dávno predtým, ako nás karanténne opatrenia v roku 2020 v súvislosti s koronakrízou prinútili ostať doma.

Potrebujeme lepšie porozumieť sami sebe a uvedomiť si, ako sa digitálny životný štýl snaží použiť proti nám naše základné ľudské vlastnosti. Dúfam, že táto kniha nám v tom všetkým pomôže.

Počet strán:
208
Formát:
148 x 210 mm
11,80 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

JA, Elton John

Elton John

Prvý a jediný životopis Eltona Johna v slovenčine.

Elton John je trvalo najúspešnejší spevák a pesničkár všetkých čias. Jeho život je výnimočný – za svojich (zatiaľ) sedem desaťročí zažil plno neuveriteľných triumfov a pádov. V knihe sa s jemu vlastnou úprimnosťou delí o svoj príbeh – o každý komický či srdcervúci moment.

Odhaľuje nám pravdu o svojom detstve strávenom na londýnskom predmestí Pinner a svojom zložitom vzťahu s rodičmi. O tom, ako bol Elton John, vlastným menom Reginald Dwight, najprv ostýchavým chlapcom s nereálnymi snami o hviezdnej popovej kariére. V dvadsiatich troch rokoch odohral pred prekvapeným publikom v Amerike svoj prvý koncert. Na scénu vyšiel Elton John v žltých nohaviciach, ktoré viseli na trakoch, v tričku so vzorom americkej vlajky a v čižmách s krídelkami, a svet už nikdy nebol ako predtým.

Životopis Ja je plný dramatických udalostí, od raných neúspešných hudobných pokusov s textárskym partnerom Berniem Taupinom až po momenty, kedy sa to Eltonovi už ako hitparádovej superhviezde všetko vymyká spod kontroly. Od priateľstiev s Freddiem Mercurym a Georgom Michaelom až k tancovaniu diska s britskou kráľovnou, od pokusov o samovraždu až po tajnú drogovú závislosť, v zovretí ktorej zotrvával vyše desať rokov.

Elton píše dojímavo a silno o tom, ako sa z neho stal abstinent a ako založil svoju nadáciu pre boj s AIDS. Opisuje, ako našiel skutočnú lásku s Davidom Furnishom, ako trávil dovolenky s Versacem a ako spieval na pohrebe princeznej Diany. A opisuje chvíľu, keď si uvedomí, že chce byť otcom, a jeho život sa opäť raz zmení.

Veselo vtipná, zábavná a miestami hlboko dojemná životopisná kniha Ja vás vezme na intímnu cestu so žijúcou legendou.

Počet strán:
344
Formát:
153 x 233 mm
19,80 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Nevyhorení

Lucia Okša a Zuzana Matuščáková

Kniha z dielne Forbes prináša 21 skutočných príbehov ľudí zo Slovenska, ktorí vyhoreli, no podarilo sa im nájsť novú iskru v ich životoch. Okrem príbehov obsahuje aj mnoho štatistík a vedeckých poznatkov o vyhorení v rôznych profesiách.

Kniha je koncipovaná ako umelecké dielo, ktorého obálku tvorí kaligrafia od kaligrafa Ruda Letka, a špeciálne písmo z dielne Ondreja Jóba. Vnútri je ilustrovaná pútavými akvarelovými ilustráciam, ich autorkou je ilustrátorka Tina Minor.

Počet strán:
216
Formát:
170x240 mm
19,80 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Dobehni svoj mozog

Anders Hansen

Ak chcete byť odolnejší voči stresu, zlepšiť si pamäť a mať kreativitu na maxime, mali by ste cvičiť. Výskum ukazuje, že pravidelné cvičenie stimuluje mozog viac ako sudoku, krížovky a výživové doplnky dohromady.

Švédsky bestseller Dobehni svoj Mozog (450 000 predaných výtlačkov, preložený do 14 jazykov) od renomovaného psychiatra a “brain bloggera” Andersa Hansena vám povie ako zabrániť starnutiu vášho mozgu a žiť tak lepší a spokojnejší život.

Počet strán:
256
Formát:
148 x 210 mm
11,80 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať