Vesmírne preteky 2: Súboj miliardárov

Na začiatku 60. rokov boli vesmírnymi kovbojmi sovieti s Gagarinom. A tak Kennedy v legendárnom motivačnom prejave zavelil – Na Mesiac! Vesmírne preteky boli v réžii politikov, kým najbohatší človek planéty J. Paul Getty míňal radšej na obrazy. Dnes sú, naopak, štátne vesmírne agentúry trochu v tieni space projektov miliardárov. Kto sú favoriti nových vesmírnych pretekov?

Space SVK

Vznikne niekedy slovenské SpaceX? Asi nie. Ale nie je vylúčené, že by raz Elon Musk využíval vo svojich projektoch slovenský softvér i hardvér. Space SVK priemysel sa zatiaľ len pomaly rozbieha. Čo môže veci urýchliť, sme zisťovali v troch slovenských firmách, ktoré si už vyskúšali vesmírne projekty.

Pozor, prichádza poriadny cloud!

Podnikateľ roka 2017 Michal Weis, spoluzakladateľ IBL Software Engineering, rekapituluje, ako za dvadsať rokov vybudoval svetovú jednotku na trhu meteorologického softvéru. A pridáva aj pár slov o tom, ako teraz produkt tvoria celý odznova.

Kto sme a kam kráčame

Vladimír Ferák je jeden z „otcov“ genetiky človeka v bývalom Československu. V súčasnosti stojí za firmou GHC Genetiics SK a popri tom ho stále zaujímajú veľké otázky života. Ak aj vďaka DNA prídeme na to, kto sme a odkiaľ pochádzame, pomôže nám to odpovedať otázku, kam ako ľudstvo kráčame?