Keď do niečoho idem, musí to byť dobré

Čo zvládne trénovaný „ajtíčkar“ poľahky? Spoluzakladateľ antivírusovej spoločnosti Eset Miroslav Trnka odpovedá, že napríklad sedieť dva mesiace celé dni doma pred počítačom. A čo mu chýba? Napríklad kontakt s prírodou. O tom, ako pandémia a parlamentné voľby zmenili Slovensko, ako sa pozerá na svoje dve „deti“ – Eset a nadáciu Zastavme korupciu – ale aj o plánoch v gastre a realitách rozpráva jeden z najúspešnejších a najbohatších slovenských podnikateľov.

Ako prežiť bez športu

Celý športový svet v marci zamrzol a najväčšej rodinnej firme na Slovensku vypadol produkt, ktorý nemajú čím nahradiť. Roman Berger, spolumajiteľ a prevádzkový riaditeľ stávkovej spoločnosti Niké, však nerozpráva len o zajatí v koronadobe. Približuje, ako uvažovali o expanzii do zahraničia, hovorí, ako im jeden študent medicíny zamotal hlavu, ale aj o celoživotnom hoby, ktorým sú vlčiaky.

Teraz alebo nikdy

S Jakubom Havrlantom, tvorcom a šéfom investičnej skupiny Rockaway Capital, do ktorej portfólia patria Mall Group či Invia, sme sa rozprávali o jedinečnej príležitosti, ktorú priniesol koronavírus. A rovnako tak aj o tenkej hranici medzi úspechom a zlyhaním.

Vie o každom pacientovi. A chce nakŕmiť svet

Larry Ellison sa s novinármi veľmi nestretáva. Piaty najbohatší človek sveta, zakladateľ firmy Oracle, porozprával pre Forbes o svojej novej spolupráci s americkým prezidentom, o pandémii a o 300-miliónovej investícii, ktorá má zmeniť poľnohospodárstvo po celom svete.

Na bicykli po Slovensku

Malá poradňa pre tých, ktorí majú radi výlety v sedle, od bývalých profesionálnych cyklistov. Peter a Martin Velitsovci vybrali dva výjazdy v okolí Púchova, kde žijú a podnikajú. Michael Kolář pripravuje filmový dokument, ako na bicykli prešiel celé Slovensko, a zvolil štyri úseky, ktoré treba vyskúšať.