Silné ženy

Herečka Táňa Pauhofová je jednou zo štvorice žien, ktoré v májovom čísle opisujú, ako čelia pandémii nového koronavírusu. Aby sme pochopili rozsah úderu, ktorý zasiahol kultúru, stačí jedno číslo – 50-tisíc zrušených kultúrnych podujatí. Ako tieto chvíle prežíva taký introvert, akým je Táňa Pauhofová? Prečo ju teší, že konečne raz môže robiť len to, čo chce? A ako sa vypracovala na jednu z najuznávanejších slovenských herečiek? Všetko sa dozviete v hlavnom rozhovore májového čísla.

Musíme si pomáhať

Európania už zabudli, aké to je žiť počas humanitárnej katastrofy, hovorí operačná a programová riaditeľka medicínskej a humanitárnej organizácie Magna Denisa Augustínová. Ľudia z Magny pôsobia v mnohých krízových regiónoch Afriky a Ázie, teraz je ich práca potrebná aj doma.

Eset proti (živému) vírusu

Spolumajiteľ a CEO Esetu Richard Marko rozpráva, ako sa najväčšia slovenská IT firma pustila do podpory vývoja diagnostických testov na nový koronavírus. Ako sa vyrovnala s prechodom do home office režimu a aké riziká prináša aktuálna situácia v digitálnom svete.

Kríza, ktorá prečistí trhy

Automobilový priemysel sa počas krízy prakticky zastavil a ohrozil aj množstvo dodávateľských firiem. Aj Matador Group, pre ktorý je automotive stále významná časť biznisu, musel niektoré časti výroby pozastaviť. Šéf rodinného holdingu Štefan Rosina hovorí, že v tejto fáze je životne dôležité čím skôr otvoriť hranice, lebo „cez video“ nový biznis nezoženiete.

Zoom: nový Skype či veľký krach?

Na začiatku pandémie platilo to prvé – sťahovanie videokonferenčného softvéru vystrelilo hodnotu firmy do neba. Potom prišlo nepríjemné vytriezvenie. Ako sa odvíjal jeden z najväčších vzostupov v dejinách digitálnej éry? A bude tento príbeh nakoniec o tom vzostupe či tom páde?

Neobjavené klenoty

Spolu s cestovateľmi sme pripravili nápady na výlety po Slovensku, ktoré oceníte aj v časoch pandémie. Cielene sme totiž hľadali miesta, ktoré sú pomerne neznáme, aby ste sa netlačili v zástupe ďalších turistov. Zároveň sme sa známych osobností spýtali na ich názor, ako koronavírus poznačí cestovanie do budúcnosti.