Už nemôžeme byť „pankáči“

Vraví, že vo firme hrajú šach a nie piškvorky, hosting nevidí ako preplnený biznis a loviť sa snaží v Maďarsku. Ján Cifra je od roku 2015 CEO v spoločnosti WebSupport, keď na pozícii vystriedal zakladateľa a majiteľa Michala Trubana. Ten v tričku a rifliach vybudoval „pankerskú“ IT firmu, ktorá sa stala lokálnou webhostingovou jednotkou. Dnes je to však už zase trochu iná firma.

Taký iný pán primátor

S klobúkom a v perfektnom obleku neprehliadnuteľný staronový primátor krajského mesta Trnava Peter Bročka (36) naštartoval pred štyrmi rokmi vlnu, ktorá teraz zasiahla v komunálnych voľbách ďalšie mestá. Tridsiatnici a čerství štyridsiatnici, ktorí rovnako ako on kandidovali ako nezávislí a vzišli z aktivizmu, chcú meniť Slovensko. Bročka má pre nich – a nás – pár nápadov, ako na to.

Rozum a srdce

Pred dvadsiatimi rokmi ako mladý učiteľ vyučoval matematiku vo Švédsku, v Anglicku a v Rakúsku. Bol na čele prestížneho medzinárodného programu, v ktorom sa vzdelávali deti diplomatov. Prednášal o tom, ako byť lepším učiteľom v Japonsku aj v Togu a viedol letné kurzy matematiky na Stanforde. Napriek tomu sa rozhodol pre návrat na Slovensko.

Kus skaly

Dwayne „The Rock – Skala“ Johnson je najlepšie plateným hollywoodskym hercom súčasnosti. Vďaka marketingu a sociálnym sieťam našiel spôsob, ako svoje zárobky navýšiť o milióny.

Abbey Road nikdy neomrzí

„O čo pokojnejší život to mohol byť, keby som vedel, že to vydrží aj štyridsať rokov,“ usmieva sa Miro Žbirka, keď hovorí o blížiacom sa  štvorkrížikovom výročí svojej sólovej dráhy. Rozprávame sa o jej začiatkoch i o poslednom nahrávaní v Abbey Road a je zaujímavé, ako spevák priznáva, že obe obdobia sprevádzali obavy.

Keď sa káva vydarí

Ako má chutiť dobrá káva a prečo sa na Slovensku len pomaly udomácňuje kultúra pitia výberovej kávy? Majiteľka kaviarne, pražiar a rozhodca baristických súťaží hovoria o tom, prečo odporúčajú piť výberovú kávu, aký je slovenský zákazník aj aká káva dokáže rozbúchať ich srdcia. A tiež o tom, prečo sú najlepší baristi najmä v Ázii a ako mladšia generácia učí svojich rodičov, zvyknutých napríklad na klasického „turka“, piť lepšiu kávu.

Príbeh neobyčajných okuliarov

„Mám svojho Oscara, končím,“ povedala si Dana Prekopová, keď v októbri 2017 priviedla do Bratislavy svetových dizajnérov okuliarov KUBORAUM. V SNG jej však poradili, aby si rezervovala termín aj na rok 2018. Veď, čo keby… A keďže v živote vždy všetko príde nečakane, túto jeseň jej vyšiel ešte jeden sen, v ktorého splnenie po rokoch už ani nedúfala. Verejnosti predstavila limitovanú edíciu dizajnových okuliarov IOKO & NA eyewear, ktorej je spoluautorkou.