Príbeh prvý: Ako sa to všetko začalo

Eset sa rozbehol na historických počítačoch a ochote riskovať, keď jeho zakladatelia pochopili, že schopnosti vedia využiť lepšie v podnikaní než v zamestnaní. O začiatkoch aj súčasnosti firmy v rozhovore hovoria dvaja z pôvodných tvorcov Esetu Peter Paško a Miroslav Trnka.

Na nikoho sa nevyhovárať

Dlhoročný šéf financií Esetu a tretí zo zakladateľov firmy Rudolf Hrubý je pôvodne teoretický kybernetik. Aj on sa musel naučiť porozumieť ľuďom a tiež peniazom.

Príbeh druhý: Heuristika

Dvomi mladšími spolumajiteľmi Esetu sú generálny riaditeľ firmy Richard Marko a jeho dlhoročný spolupracovník Maroš Grund. V druhom príbehu hovoria o radikálnej zmene, ktorú do firmy priniesla ich heuristická technológia.

Príbeh tretí: Expanzia

Ako posledný z dnešných majiteľov prišiel do Esetu Anton Zajac. V roku 1998 stál pri expanzii, ktorá z Esetu spravila globálnu spoločnosť.

Doktorka filantropie

O tom, ako byť lepším individuálnym filantropom a aké otázky si klásť na individuálnej filantropickej ceste, sme hovorili s Laurou Gassner Otting, zakladateľkou konzultačnej spoločnosti Nonprofit Professionals Advisory Group.

Kamera, klapka, Fendi

Madonna ako Evita Perón, Michelle Pfeiffer v Scorceseho Veku nevinnosti. Slávne filmy Felliniho i Viscontiho. Spája ich jediná značka. Kostýmy vytvorilo Fendi. Rímsky módny dom oslavuje spoluprácu s filmom výstavou.