Šéf na cestách

Ako to vyzerá, keď generálny riaditeľ vybavuje väčšinu agendy zo zadného sedadla svojho auta? Oszkár Világi, predseda predstavenstva Slovnaftu, nám ukázal, ako to zvláda: so šoférom a s iPadom v ruke.

Musí to sadnúť

S Jurajom Habovštiakom, zakladateľom oravskej firmy MTS Krivá, robil Forbes rozhovor pred štyrmi rokmi. Vyšiel s titulkom „Roky sme riaditeľa nemali… a nechýbal nám.“ Keď sme si nedávno v redakcii robili prehľad, ako sa darí firmám, s ktorými sme už dlhšie nehovorili, zistili sme, že MTS sa za ten čas zdvojnásobil obrat.

IT Legionári

Outsourcing v IT chceli robiť inak a po vlastnej skúsenosti s prácou na voľnej nohe presne vedeli, čo by sa dalo v tejto brandži robiť lepšie. Laureáti tohtoročného ocenenia Diamanty slovenského biznisu za takmer šesť rokov svojej existencie už pod hlavičkou Titans freelancers vyzbrojili stovky projektov a do boja povolali tisíce IT „Titanov“.

Naučí sa starý jednorožec nové triky?

Pred dekádou spoločnosť Airbnb spôsobila prevratné zmeny v ubytovaní. Spravila z neho niečo podstatne lacnejšie a pôsobivejšie, než bolo dovtedy. Dnes potrebuje pred očakávanou prvou verejnou ponukou akcií rýchlo expandovať a podporiť tak svoju 31-miliardovú valuáciu. Musí to však zvládnuť s CEO, ktorý si nie je istý, či sú investori tí najdôležitejší.