Kancelária ako DNA firmy

Pri uvažovaní nad novými priestormi Forbesu na Slovensku sme sa od začiatku inšpirovali naším mottom Návod na úspech. Cieľom Forbesu je ľudí inšpirovať, motivovať, zapáliť iskru pre ich úspech. Predstavovali sme si celý proces vzniku príbehov, ktoré zhmotňujeme do časopisu, na forbes.sk a do podujatí. Rozhodli sme sa preto pôvodný priestor, typický množstvom sadrokartónu, industrializovať, aby sme vytvorili vizuálny pocit továrne nápadov.

Hľadač pokladov

Bez typického motýlika si možno Gabriela Eichlera, na Slovensku známeho spred dvoch desaťročí ako krízového manažéra košických železiarní, ani nezaradíte. Odvtedy sa Eichler zo Slovenska vytratil a venoval sa hlavne investovaniu (a lietaniu). Má za sebou úspešný exit z českej antivírusovej firmy AVG a pred sebou misiu: nájsť ešte aspoň jeden takýto úlovok. Kde hľadá? Vo svete mladých ľudí a nových technológií.

Hackerky mužského sveta

Na začiatku sa sotva poznali a každá z nich je úplne iná. Rýchlo však zistili, čo majú spoločné. Inovatívne prostredie biznisu a startupov, v ktorom sa pohybujú, a tiež túžbu vidieť vo vrcholových pozíciách okolo seba viac žien. Preto vytvorili skupinu Trust Women.

19 krokov ako sa stať bohatým

Ak vás viac baví peniaze míňať než starať sa o ich zveľaďovanie, patríte zrejme medzi väčšinu populácie. Práve pre vás sme pripravili prehľad toho, ako s nimi lepšie nakladať: čo sa zmení pre vaše úspory či úvery, čo prinesú zmeny v pravidlách pre poistenie a stavebné sporenie aj ako sa pripraviť na ďalekú budúcnosť. Prečítajte si našich 19 rád pre váš finančný rok 2019.

Vektorová

Kreslí svojské postavičky: ženy s pridlhými rukami a nohami, ktoré pracujú na počítači či ležia na gauči, mestské dvojice obklopené elektronikou a inými symbolmi konzumného života. Mnohofarebné ilustrácie od Martiny Paukovej si zamilovali zahraničné noviny, od The New York Times až po Washington Post, a po jej prácach siahli aj Apple a Google. Spravili z nej najúspešnejšiu súčasnú slovenskú ilustrátorku.