Buď bohatý

K lepšiemu hospodáreniu s vlastnými peniazmi, ich efektívnejšiemu zhodnoteniu a udržaniu ich hodnoty aj v časoch dávno nevideného rastu cien existuje viacero ciest – a nie sú nevyhnutne zložité či vyhradené len pre ľudí s extra vysokými príjmami. V našom špeciáli 22 ciest k majetku sme zhromaždili námety, ako sa lepšie starať o svoje peniaze, čo nezanedbať či ako už teraz učiť deti, aby robili v budúcnosti správne finančné rozhodnutia.

Na ceste za miliardou

Spoluzakladatelia fintechovej spoločnosti Finax Juraj Hrbatý a Radoslav Kasík rozoberajú, ako sa im po štyroch rokoch fungovania podarilo dostať pod správu 200 miliónov eur, na čom je založený ich prístup a prečo chcú k pasívnemu dlhodobému investovaniu pritiahnuť nielen viac Slovákov, ale i drobných investorov z ďalších krajín strednej Európy. Jedna rada: netreba príliš často sledovať, ako sa hýbe S&P 500. Lebo nakoniec je dôležité, aká bude bilancia po desiatkach rokov.

Kráľ zvuku

Švéd Daniel Ek, ktorý pred pár rokmi rozbehol streamovaciu službu Spotify, sa medzičasom stal najsilnejším hráčom v prudko rastúcom odvetví. No nechce zostať iba pri hudbe. Do streamingu plánuje dotiahnuť aj viac hovoreného slova. Rádiá, traste sa!

Po stopách agenta FBI a Fordovej dvojky

Bol úspešným detroitským agentom FBI, ktorý chytil nacistickú špiónku, a potom dlhé roky druhým najdôležitejším mužom automobilky Ford – to všetko v časoch, keď bol Detroit ešte významným priemyselným centrom krajiny. Jeho otec Andrej Bugoš pritom pochádzal zo šarišskej Lúčiny. Prečítajte si príbeh Johna S. Bugasa, ktorý je ako z filmu o americkom sne.

Od San Francisca po Tasmániu

Novinky vo svete hotelierstva: aké nové hotely sa otvorili v decembri alebo sa chystajú privítať návštevníkov z celého sveta začiatkom tohto roka? Pozrite si pozoruhodné miesta, ktoré sľubujú luxusnú dovolenku snov.