14. októbra 2017

Pred desiatimi rokmi založila Jaclyn India luxusnú cestovnú kanceláriu s názvom Sienna Charles. Ide o cestovku pre ultra bohatých, ktorí bežne minú na jeden výlet pol milióna dolárov. Vo veku 35 rokov je aj ona vášnivou cestovateľkou. Na cestách trávi 200 dní ročne a na zozname krajín, ktoré navštívila, si ich môže odškrtnúť už 80.

Jej spoločnosť Sienna Charles si osobne preverí každú reštauráciu, spa, hotel či atrakciu, predtým, než ich ponúkne klientom (India raz osobne letela otestovať masérku pre klienta), čo sčasti vysvetľuje široký záber klientely od rôznych CEO a bankárov až po Georgea W. Busha s rodinou. V roku 2015 na výlete do Etiópie preňho pripravila súkromné lietadlo a sedem helikoptér, ktoré pristáli v Danakilskej preliačine a vzdialenej osade v údolí Omo. V Omo som bol. Verte mi: neviem si naozaj ani zhruba predstaviť, aké náročné muselo byť zorganizovať VIP udalosť v takom izolovanom kúte sveta.

Top ženy 2017: Pozrite si prvú desiatku

Som fascinovaný spoločnosťami, ktoré dokážu to najlepšie z najlepšieho, a tak som požiadal Indiu, aby mi spísala hitparádu svojich úspechov. Napokon, upgrade hotelovej izby by asi nestačil, ak sú vašimi zákazníkmi prezident a jeho família.

Voňavý biznis. Ako sa modelka pustila do výroby luxusných sviečok a parfémov

Reklama

Tu je niekoľko príkladov z jej zoznamu:

  1. Manželka ma požiadala, aby som najala New York Rangers pre jej manžela na ich výročie. Prenajali sme bar a po tom čo si najprv pozrel zápas, sa objavil tím a pripil si s ním.
  2.  Zabezpečili sme súkromné raňajky na streche Víťazného oblúka.
  3. Osobne som pre prezidenta Busha doniesla do Etiópie nealkoholické pivo a arašidové maslo, aby si mohol pochutnávať na peanut butter and jelly sendvičoch.
  4. Nafingovali sme, že sa hosťom pokazilo auto v Izreali v strede ničoho v púšti. Ako prekvapenie ich tam vyzdvihli ťavy a priviezli ich do kempu, kde ich čakala luxusná večera.
  5. Schválenie povolenia priplávať na Galapágy na jachte, aby mali hostia pohodlie. Prvýkrát v histórii.
  6. Na dennom poriadku sme schopní dostať izby vo vybookovaných hoteloch, ak sa hostia rozhodnú na poslednú chvíľu. Napríklad v Hoteli du Cap (luxusný hotel na Azúrovom pobreží).
  7. Nechali sme dopraviť vianočné stromčeky hosťom do Indie, aby sa cítili sviatočne v každom hoteli, kde spali. Pod každým čakali desiatich hostí personalizované darčeky.
  8. Vybavili sme lístky na zápasy sumo, čo je prekvapivo dosť ťažké.
  9. Vybavili sme hosťom stretnutie s J Lo počas jej šou v Las Vegas minulý rok.

Chápete. Táto práca znie ako kombinácia totálneho vyčerpania a maximálneho vzrušenia. India je pre ňu ako stvorená. Sama seba nazýva workoholičkou, ktorá vám na email odpíše do sekundy, nech príde, kedy príde.

V Etiópii s prezidentom. Foto: Sienna Charles

Svoju kariéru odštartovala v Le Bec Fin, ikonickej päťhviezdičkovej reštaurácii vo Filadelfii. Tam si napozerala, ako má vyzerať prvotriedny servis. Someliéri poznali každého výrobcu vína aj oblasť, z ktorej pochádza. Čašníci vám prakticky vedeli ukázať pomaly fotografie, odkiaľ pochádza hovädzie a zelenina na vašom stole. Jedlo tam stálo pokojne dvetisíc dolárov, ale mali ste (takmer) pocit, že to za to stojí.

Po piatich rokoch išla India pracovať pre luxusnú cestovku, ale bola prekvapená prístupom ku klientovi. „Ľudia tam utrácali desaťkrát viac ako za jedlo v Le Bec Fin, ale nikto nedohliadal na detaily od začiatku až do konca výletu tak, ako to fungovalo v reštaurácii,“ povedala. „Tak som si pomyslela, čo kedy som vytvorila úžasnú luxusnú cestovku s výletmi na mieru?“

Koľko jej platia

Agentúra Sienna Charles bola založená v roku 2008. Spolupracuje s 50 rodinami, ktoré sa chcú cítiť, akoby India pracovala len a len pre ne. A tak by to malo byť. Napríklad za rezerváciu izby v hoteli si India účtuje tisíc dolárov, čo zahŕňa, že India vyberie miesto, zabezpečí izbu a transfer. 2500 dolárov stoja komplexnejšie služby. Ak potrebuje klient viac, za 36-tisíc má Sienna Charles celoročné predplatné.

Pýtal som sa Indie, čo to zahŕňa a ona z fleku povedala: ”Všetko je možné, ak dosť zaplatíš.”

Dinner party vo Versailles?

Áno, to sme robili.

Off-limit izby vo Vatikáne?

Určite áno.

Súkromná prehliadka Mony Lisy?

To tiež, ale s malým predstihom. Nie zajtra, ale vieme to zariadiť rýchlo. Veď na párty si môžeš prenajať celú budovu opery v Sydney. Londýnsky Tower. Dostať sa do múzeí po záverečnej alebo pred otvorením. Vypratať Eiffel Tower Suite v hoteli Plaza Athenee kvôli žiadosti o ruku. Jediným limitom sú peniaze.

Takže… je to pre nás téma na premýšľanie počas jazdy naprataným autobusom. Alebo nad tým radšej ani nerozmýšľajme. Nech je, ako chce, India sa teraz pravdepodobne snaží splniť nemožné.

Za svoj najväčší úspech považuje zorganizovanie top tajného výletu pre Bushovcov, ich piatich kamarátov a 30-člennú tajnú službu. “Musela som im dať riadok po riadku, minútu po minute, čo majú čakať. Dokonca počet schodov do kúpeľne,” povedala. “V dedine Omo spali v stanoch a museli sa umývať vo vedre. Rada spomínam na to, ako pani Bushová vyšla v uteráku a povedala – všetci sa teraz nachádzate v mojej šatni.”

Veci dopadli nakoniec dobre, bez problému.

Kam ich posiela

V poslednom čase posiela India klientov na iné vychytené miesta: Egypt a Izrael, Rusko (“Skvelé vily, servis, kúpele a jedlo,” hovorí), Bora Bora (“Najčastejšie do The Brando”) a Island (“Čo je výborné, lebo sa tam dá zažiť dovolenka celoročne a je to len päť hodín od New Yorku”).

Reklama

Ale čo India? Chodieva vôbec na dovolenku? Takú, kde neodpovedá hneď na maily, správy a telefonáty?

„Prvú som mala minulý rok,“ hovorí. „Šli sme na Bali na týždeň medzi sviatkami, kedy máme prakticky pauzu. Musela som bývať vo vile, lebo keby som bola v hoteli, len by som rozmýšľala, čo spravili zle.“

 

Autor David Hochman píše pre Forbes.com o cestovných kanceláriách.