21. októbra 2018

Posledné tohtoročné podujatie zo série Business Leaders Club zavíta v polovici novembra do Banskej Bystrice. Podnikatelia z regiónu a odborníci sa stretnú pod strechou bystrickej radnice, aby diskutovali o stave a možnom  rozvoji cestovného ruchu v regióne. Dozvieme sa zaujímavosti zo sveta startupov a objasníme vám výhody co-workingov, ktoré majú v Banskej Bystrici početné zastúpenie, v neposlednom rade budeme diskutovať s podnikateľmi o tom ako vybudovať úspešný biznis nielen doma, ale i mimo regiónu či Slovenska.

Tieto a mnohé ďalšie témy spoločne rozoberieme na podvečernom diskusnom klube Forbesu. Tešíme sa na Vás v Banskej Bystrici už čoskoro!

Dátum: 15. november 2018
Čas: od 16:00hod.
Miesto: Radnica, Námestie SNP 1, Banská Bystrica

Registrovať na podujatie sa môžete TU.

Program podujatia:

14:00 – 15:00 Site Visit – prehliadka spoločnosti Gevorkyan vo Vlkanovej

16:00 – 16:30 Príchod účastníkov a registrácia na podujatie

16:30 – 16:35 Úvodné slovo: Juraj Porubský, šéfredaktor Forbes Slovensko

16:35 – 17:20 Panelová diskusia: Región, z ktorého je kamkoľvek blízko – ako sa v Banskej Bystrici darí rozvíjať cestovný ruch?
Zástupcovia z rôznych sfér cestovného ruchu sa s vami v prvej panelovej diskusii podelia o svoje postrehy a informácie týkajúce sa aktuálneho stavu tohto rozvíjajúceho sa odvetvia. Aká je možnosť rozvoja cestovného ruchu v regióne tak bohatom na prírodné i kultúrne zdroje?

Potvrdení hostia:
Jiří Pěč, výkonný riaditeľ, OOCR Stredné Slovensko
Ľudmila Elexová, Katedra Cestovného ruchu a spoločného stravovania UMB BB
Miroslav Dobrota, marketingový manažér, Park Snow Donovaly

17:25 – 18:10 Panelová diskusia: Startupy a co-workingy – nová vlna podnikateľov spolupracujúcich pod jednou strechou
Nová vlna podnikateľov pracujúcich pod jednou strechou. K čomu napomáha coworking a ako sa mu darí v Banskej Bystrici sa dozvieme v druhej panelovej diskusií. O tom, že vzájomná podpora a spolupráca vedie k úspechu vedia aj zakladatelia bystrických coworkingových priestorov, a tých rozhodne nie je málo!

Potvrdení hostia:
Kristína Katreniaková, 365.labb
Eva Ščepková, LINK CoWorking Banská Bystrica
Michal Matúš, 
Coworking Business Cloud a startup Parkio
Peter Kočalka, 
Coworking Business Cloud

18:10 – 18:30 Prestávka na kávu a občerstvenie

18:35 – 18:50 Pódiový rozhovor s Gretkou Pavlovovou
Potvrdený hosť:
Gretka Pavlovová, zakladateľka a organizátorka podujatia Festival Atmosféra, Hontianske Nemce
https://www.forbes.sk/ked-mala-17-zalozila-festival-100-eurami-dnes-je-z-neho-mini-verzia-pohody/

18:55 – 19:45 Panelová diskusia: Ako sa buduje úspešný biznis
Podnikatelia z regiónu Banskej Bystrice a odborníci budú diskutovať o podnikateľskom prostredí, o plánoch a možnostiach ďalšieho rastu spoločností. Inšpirujte sa spolu s nami!

Potvrdení hostia:
Ján Kolesár st., konateľ, Mäspoma
Martin Hudec ml., MH – Sped

19:50 Tombola

20:00 Občerstvenie a neformálny networking pri vínku a dobrom jedle

Registrovať na podujatie sa môžete TU.

SITE VISIT
V spolupráci so spoločnosťou GEVORKYAN, s.r.o. vám ponúkame možnosť zúčastniť sa prehliadky výroby vo Vlkanovskej prevádzke v trvaní do 1 hodiny. Prehliadka sa uskutoční v deň podujatia, teda 15. novembra 2018 o 14:00.
Doprava do a z priemyselného areálu je individuálna.
Počet miest prehliadky je limitovaný (15)  a preto prosíme o nahlásenie účasti do 13.11.2018 na natalia.kovacova@forbes.sk
Na Vaše otázky Vám počas prehliadky odpovie Dipl. Ing. Artur Gevorkyan, zakladateľ a väčšinový majiteľ spoločnosti GEVORKYAN, s.r.o.

Počas prehliadky sa dozviete:

  • ako funguje výroba v závode práškovej metalurgie, ktorá má pod strechou 3 inovatívne technológie
  • zoznámite sa s fungovaním výroby spoločnosti, kde sú vyrábané súčiastky práškovou metalurgiou a vstrekovaním kovových práškov, ktoré sú následne dodávané do viac ako 30 krajín sveta, vrátane odvetví ako je automotive, zámky a ochranné systémy, ručné náradie, záhradná a poľnohospodárska technika, kozmetika alebo módny priemysel
  • súčasťou Site Visit bude prehliadka výrobných priestorov od lisovania súčiastok, cez ich spekanie, sekundárne operácie až po finálny produkt a zoznámite sa s laboratórnym pracoviskom, kde sa meria na špičkových prístrojoch. Ak zvýši čas, prevedieme Vás nástrojárňou pre výrobu nástrojov pre PM, ktorá je jedinečná svojho druhu v strednej Európe

 

Ďakujeme partnerom podujatia!