9. júla 2020

Hra na hrane. Tak znie titulok k exkluzívnemu rozhovoru s najlepším slovenským stopérom Martinom Škrtelom z titulky júlového Forbesu. Tradičné športové vydanie na začiatku leta dopĺňajú také mená ako Marián Hossa, Tomáš Tatar či Paulína Fialková. Prezradíme, kto sú najlepšie zarábajúci športovci, či je lepší Messi alebo Ronaldo a tiež to, ako behajú redaktori Forbesu. Zakladateľ značky GymBeam odkryje pozadie úspechu tejto e-commerce platformy pre doplnky výživy. A šéf Pfizer exkluzívne odhalí, ako prebieha bitka o vynájdenie vakcíny proti Covid-19.

Na ihrisku naháňa strach. Tvrdý obranca, skala, bojovník, vodca. V rozhovore je však uvoľnený. Muž, ktorý sa vypracoval na jedného z najlepších a najobávanejších futbalových stopérov sveta, vysvetľuje, prečo odmietol FC Barcelonu aj Juventus Turín, aj prečo ešte nevyužil, že na Instagrame má takmer milión fanúšikov. 

Júlový Forbes si môžete kúpiť tu.

A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa júlový magazín oplatí prečítať:

Bude hokej v lete?

Útočník Montrealu Canadiens Tomáš Tatar. Foto: Miro Nôta

Tomáš Tatar, útočník Montrealu Canadiens a slovenskej reprezentácie, hovorí o prerušenej – a ešte stále neistej – hokejovej sezóne v NHL. Prezrádza, ako odchádzal z Kanady a prečo sa obával návratu, ako trénuje doma i to, ako pandémia zasiahla jeho vlastný biznis – fitnescentrum FitFabrik. A tiež opisuje, v čom majú v súčasnosti mladí hokejisti lepšie možnosti. 

Víťaz krízy

Zakladateľ GymBeam Dalibor Cicman. Foto: Ivan Fleischer

Už od svojho vzniku v roku 2014 rastú tržby e-commerce platformy GymBeam väčšinu rokov takmer dvojnásobne, s krátkym spomalením v roku 2018, keď sa zvýšili „len“ o 50 percent. S príchodom pandémie, ktorá zdvihla podiel online nákupov na celkovom maloobchode, sú však späť v trojciferných číslach. Zakladateľ firmy Dalibor Cicman prezrádza pozadie úspechu biznisu s doplnkami výživy a so zdravým životným štýlom

Zo 100 percent na nulu a späť

Šéf trnavskej automobilky PSA Stéphane Bonhommeau. Foto: Miro Nôta

Rozhovor so šéfom slovenského závodu PSA v Trnave, ktorý vyrába modely Peugeot a Citroën, mal vyjsť v apríli. No v marci sa svet automotive úplne zastavil. Po prudkej brzde však opäť prišlo zrýchlenie, hovorí Stéphane Bonhommeau. A svet sa mení, aj preto v Trnave už vyrábajú elektrické autá.

Pfizer proti Covidu

Šéf Pfizeru Albert Bourla. Foto: Forbes

Albert Bourla odvážne predpovedal, že jeho spoločnosť by mohla vyrobiť vakcínu proti koronavírusu do jesene tohto roka. Prinášame pohľad zblízka na miliardovú stávku, ktorá by mohla zmeniť svet.

Farby ženy

Maľba Svätá Agáta od Doroty Sadovskej. Foto: Reprodukcia diela

Výrazné predstaviteľky ženskej výtvarnej tvorby na Slovensku vzbudzujú pozornosť aj v zahraničí. Ceny niektorých diel dosahujú desaťtisíce eur. Mať ich v zbierke môže byť zaujímavé nielen pre zberateľov, ale aj pre investorov. Odborníčky vybrali výrazné postavy strednej a staršej generácie našich ženských umelkýň.

Nech sa vám júlový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?