Vo Forbes Slovensko vám odporúčame 3 organizácie, ktoré dlhodobo podporujeme, a preto vieme, že vaše 2 % využijú zmysluplne.

Vďaka osobnostiam z obálok magazínu Forbes a štedrým priaznivcom každý rok pomáhame 3 organizáciám charitatívnou zbierkou.  Za 6 rokov sa nám na našom tradičnom koncoročnom podujatí Top Covers
podarilo pre organizácie vyzbierať už 226 250 eur.
Chceme vyzvať i vás, aby ste pomohli a venovali 2 % z daní jednej z organizácií: Buddy, Deťom s rakovinou, Liga za duševné zdravie.

 

ORGANIZÁCIE, KTORÝM MÔŽETE PRISPIEŤ

 

buddy

BUDDY (PRO VIDA, o.z.)

O programe: 

Takmer 5 000 detí na Slovensku nemá to šťastie vyrastať vo vlastnej rodine po boku svojich rodičov. Deti z domovov majú dostatok oblečenia, jedla či hračiek. Chýba im však individuálna pozornosť, dôvera a niekto blízky, o koho sa môžu oprieť a kto im ukáže dôležité životné hodnoty. Štatistiky hovoria, že deti vyrastajúce v detských domovoch nemajú jednoduchý prechod do bežného, dospelého života. Na ceste k postupnému osamostatňovaniu im od roku 2006 podáva pomocnú ruku program BUDDY, ktorý hľadá, školí a stará sa o dobrovoľníkov. Tí im pravidelne venujú svoj čas a vytvárajú si s nimi dôverný a dlhotrvajúci priateľský vzťah.

Ambíciou programu je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá v rodine, malo aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje. Keď vyjde z domova, môže tak byť lepšie pripravené na plnohodnotné zapojenie sa do života. Dokáže si zaobstarať prácu a bývanie.
„Som veľmi rád, akým spôsobom program BUDDY funguje. Viac ako 80 % mladých dospelých, ktorí mali svojho BUDDYho a už odišli z detského domova, majú prácu a bývanie. Aj vďaka Vašim 2 % budeme môcť nachádzať dobrovoľníkov pre deti v nových regiónoch Slovenska. Je mojím snom, aby každé dieťa z detského domova malo aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje“, hovorí zakladateľ Ladislav Kossár.

EVERYBODY NEEDS SOMEBUDDY

Web: https://tvojbuddy.sk

Overené údaje na poukázanie 2 % z dane: 

Obchodné meno / Názov: PRO VIDA
Sídlo: Strážna 11, 831 01 Bratislava
Právna forma: občianske združenie
IČO: 37927051

Liga za duševné zdravie

OBZRITE SA OKOLO SEBA

 

Spočítajte, koľko ľudí vidíte. Na Slovensku trpí každý piaty človek duševnou poruchou.

Často sa o tom hanbia hovoriť a odmietajú vyhľadať odbornú pomoc. Na choroby duše sa totiž pozeráme inak ako na choroby tela.

Venujte nám 2 % z dane. Vďaka nim možno aj niekto z vašich blízkych nebude vo svojich najťažších chvíľach sám.

Prispejete na:

  • Linku dôvery Nezábudka, ktorá je tu bezplatne 24 hodín denne pre všetkých, ktorí sa ocitli v akútnej psychickej kríze. Naši odborníci pomáhajú prežiť tým, ktorí sa cítia bezradní a nevedia ako ďalej.

Vedeli ste, že depresia znižuje výkonnosť zamestnancov v práci o 25 %? Aj ako zamestnávateľ môžete pomôcť venovaním 1 alebo 2 % z daní z príjmov. Aby nikto nezostal sám, keď bude potrebovať pomoc.

Návod ako venovať percentá z dane.

Ďakujeme!

Tím Ligy za duševné zdravie

V prípade, ak cítite, že potrebujete pomoc, volajte na bezplatnú nonstop Linku dôvery Nezábudka na telefónne číslo 0800 800 566.

Web:
https://www.dusevnezdravie.sk/
http://linkanezabudka.sk/
http://www.vyliecmenezaujem.sk/

Overené údaje na poukázanie 2 % z dane: 

Obchodné meno / Názov: Liga za duševné zdravie SR, o.z.
Sídlo: Ševčenkova 21, 85101 Bratislava
Právna forma: občianske združenie
IČO: 307 865 25

 

Deťom s rakovinou 2%

DEŤOM S RAKOVINOU 

 

O organizácii: 

Našou víziou je pomáhať, a to všetkými dostupnými spôsobmi. Chceme prispieť k inovácii detskej onkológie na Slovensku, aby sa naše deti liečili v podmienkach štandardných pre vyspelé krajiny EÚ, a tým zlepšiť podmienky a šance na ich uzdravenie. Sídlime priamo na detskej onkológii a od roku 2015 sa nám podarilo vytvoriť dennú kliniku, zmodernizovať herňu a zrekonštruovať lôžkové oddelenie pre najmenších.

Web: https://detomsrakovinou.sk 

Overené údaje na poukázanie 2 % z dane: 

Obchodné meno / Názov: Deťom s rakovinou n.o.
Sídlo: Einsteinova 3692/21, 851 01 Bratislava
Právna forma: nezisková organizácia
IČO: 50 097 27


NÁVOD NA VENOVANIE 2% Z DANE

 

  • Fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie v roku 2020 – návod TU
  • Zamestnanci, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov – návod TU 
  • Právnické osoby – návod TU