Aktuálne vydanie magazínu Forbes

Rebríček 25 najbohatších Slovákov. Andrejovi Babišovi ide karta nielen v politike, ale aj v biznise. Najviac z majetku 25 najbohatších Slovákov pripadá práve jemu. Pre drvivú väčšinu členov rebríčka je čoraz dôležitejšie, aby vedeli uspieť nielen doma, ale i v zahraničí.

Raketoví chlapci. Pred tromi rokmi sa stretli technologický vizionár a topmanažér, ktorý zaujal svetových venture investorov. Postupne pribudla vyše desaťmiliónová investícia od prvého miliardára žijúceho na Slovensku a rozbehla sa firma, ktorá sa chce stať jednou z najúspešnejších softvérových spoločností na svete.

Nemám moc. Uplynulý mesiac Andrej Babiš vyhral parlamentné voľby a zrejme bude otvárať dvere budovy českej vlády.

ZľavaDňa mení vlastníka. Odchádza šéf nášho najväčšieho zľavového portálu

Zdieľať článok

Najväčším slovenským zľavovým portálom otrasú zmeny. Doterajší CEO a spolumajiteľ ZľavyDňa Zdenko Hoschek končí. Svoj podiel predal druhému spoluvlastníkovi Petrovi Paškovi. Predaj sa uskutočnil začiatkom mesiaca.

“Táto zmena sa týka aj dcérskej firmy v Českej Republike, ktorá prevádzkuje portál SlevaDne. Detaily transakcie neboli špecifikované,” píše spoločnosť.

“Po 8 rokoch v podnikaní potrebujem oddych. Chcem sa nejaký čas venovať iba rodine, na ktorú som popri ZľavaDňa nemal dosť času,“ vysvetľuje Zdenko Hoschek.

Najbohatší Česi sa majú spojiť a kúpiť Markízu či Novu

Dnes už najväčší hromadný zľavový portál na Slovensku vznikol ešte v roku 2009. Za úspešným projektom stojí Hoschek, ktorý projekt rozbehol so svojim spolužiakom z vysokej školy Petrom Paškom. Už počas prvých mesiacov robili mesačne v priemere stotisícové obraty, v roku 2013 prekročili hranu milióna eur a stali sa druhou najrýchlejšie rastúcou technologickou firmou v strednej Európe.

Najväčší obchod

Prostredníctvom spoločnosti Creative Web vlastnia aj ďalšie projekty ako Boomer.sk, Relaxovat.sk, Nakupovat.sk alebo Kamnapivo.sk. Zároveň s viacerými projektmi expandovali aj do Českej republiky (Slevadne.cz, Bookio.cz), kde sa im dodnes darí. Najväčší obchod urobili v auguste 2014, keď projekt Obedovat.sk a jeho českú dvojičku LunchTime.cz predali indickej spoločnosti Zomato za 3,25 milióna amerických dolárov.

 

Zdenko Hoschek. Foto: ZľavaDňa

Hoschek si teraz podľa vlastných slov plánuje dať polročnú pauzu a potom sa pozrie na nové výzvy. Odchádza tiež z Cretive Webu, no predaj podielu ešte nie je dotiahnutý.

Potraviny CBA kupujú Poliaci. Podiely majú aj v Kofole. Kde ešte?

Nový 100-percentný vlastník ZľavyDňa Hoschekovi za spoluprácu ďakuje. “Aj vďaka nemu sa nám podarilo vybudovať z malej firmy lídra na trhu e-commerce a najväčšieho predajcu služieb na slovenskom internete,“ uzatvára Peter Paška.

Čítajte tiež

Inzercia forbes.sk a print

Želmíra Kredátus Stojkov
+421 915 391 736
zelmira.kredatus@forbes.sk
Nadežda Barňáková
+421 944 720 432
nadezda.barnakova@forbes.sk
Lenka Kottmanová
+421 918 639 003
lenka.kottmanova@forbes.sk

Konferencie a podujatia

Lívia Trubenová
+421 905 711 511
livia.trubenova@forbes.sk
Dominika Verníčková
+421 905 711 011
dominika.vernickova@forbes.sk

Predplatné

predplatne@forbes.sk
+421 915 775 267

Redakcia

Mlynské Nivy 48, 821 09 Bratislava
+421 220 866 333
redakcia@forbes.sk