Aktuálne vydanie magazínu Forbes

Rebríček 25 najbohatších Slovákov. Andrejovi Babišovi ide karta nielen v politike, ale aj v biznise. Najviac z majetku 25 najbohatších Slovákov pripadá práve jemu. Pre drvivú väčšinu členov rebríčka je čoraz dôležitejšie, aby vedeli uspieť nielen doma, ale i v zahraničí.

Raketoví chlapci. Pred tromi rokmi sa stretli technologický vizionár a topmanažér, ktorý zaujal svetových venture investorov. Postupne pribudla vyše desaťmiliónová investícia od prvého miliardára žijúceho na Slovensku a rozbehla sa firma, ktorá sa chce stať jednou z najúspešnejších softvérových spoločností na svete.

Nemám moc. Uplynulý mesiac Andrej Babiš vyhral parlamentné voľby a zrejme bude otvárať dvere budovy českej vlády.

Už nemôžete? Kľúčom k úspechu je pravidlo 40 percent

Zdieľať článok

Na trhu je dosť kníh (vrátane tej mojej), ktoré tvrdia, že našli kľúč k úspechu. Väčšina z nich ponúka užitočné praktiky, ako môžu podnikatelia vylepiť svoje výkony.

Niekoľko z nich hovorí o tom, čo oddeľuje top ľudí od zvyšku. Hovoríme teraz o ľuďoch, ktorí vydržia viac, spravia viac a tlačia viac na pílu, než by sme bežne povedali, že je vôbec možné. Túto vlastnosť voláme rôzne: vytrvalosť, obetavosť, pevná povaha, ambície. Ja si však myslím, že ide o pravidlo 40%. Je to kľúč k mentálnej sile a húževnatosti.

12 krátkych viet, ktoré vám pomôžu skončiť s prokrastináciou

Pravidlo som si všimol, až keď som čítal knihu Jesseho Itzlera Život s vojakom zo SEAL. Itzler si najal vojaka, aby žil mesiac v jednej domácnosti s jeho rodinou. Pravidlo 40% je jednoduché: Vo chvíli, keď vám mozog hovorí, že je koniec, že ste vyčerpaní, že už nie je možné ísť ďalej, značí to, že ste skončili len na 40 percent.

Náš mozog nás ťahá dopredu a niekedy nás brzdí súčasne. Pravidlo nám pripomína, že nech sme akokoľvek unavení, vždy sa dá nájsť nevybrakovaný zdroj energie a motivácie.

Je 7.30 ráno. Čo všetko pred touto hodinou stíhajú úspešní ľudia?

Môj otec často hovoril: „Ak je to priťažké pre iných, pre nás to je akurát.“ Tú frázu som miloval aj neznášal. Miloval som ju, pokiaľ šlo o podnikanie či školu. Nenávidel, ak išlo o túru a šport.

Znamená to však, že naša schopnosť vyrovnať sa s výzvami, nie je definovaná našimi schopnosťami ale naším mentálnym nastavením. Povedať si tieto veci nahlas je základným princípom pravidla.

Autor Chris Myers píše pre Forbes.com o úspešnom vedení firmy a o startupoch.

Čítajte tiež

Inzercia forbes.sk a print

Želmíra Kredátus Stojkov
+421 915 391 736
zelmira.kredatus@forbes.sk
Nadežda Barňáková
+421 944 720 432
nadezda.barnakova@forbes.sk
Lenka Kottmanová
+421 918 639 003
lenka.kottmanova@forbes.sk

Konferencie a podujatia

Lívia Trubenová
+421 905 711 511
livia.trubenova@forbes.sk
Dominika Verníčková
+421 905 711 011
dominika.vernickova@forbes.sk

Predplatné

predplatne@forbes.sk
+421 915 775 267

Redakcia

Mlynské Nivy 48, 821 09 Bratislava
+421 220 866 333
redakcia@forbes.sk