Aktuálne vydanie magazínu Forbes

Dangl ako ho nepoznáte. Začínal v televíznej relácii S.O.S., neskôr rozbiehal Partičku. A teraz sa Dano Dangl posúva k veľkým filmom a formátom pre streamingové služby.

Doba streamingová. Zárobky zo streamingu tvoria už stabilný prítok peňazí pre zábavný priemysel. Členovia rebríčka Celebrity 100 už z nových kanálov zarábajú naplno, priamy zisk sa zvýšil zo 177 miliónov na 387 miliónov dolárov.

Dospelý youtuber. Mal o 20 rokov viac, ako je priemerný vek začínajúceho youtubera, a rozbehnutú moderátorskú kariéru, keď sa to rozhodol tiež skúsiť. Vytvoril si tak príležitosť na sebarealizáciu a ďalšie budovanie značky Sajfa, ktorá je jeho životným biznisom.

Špeciál „Made In Slovakia“ prináša biznis príbehy so slovenskou dušou

Zdieľať článok

Druhé špeciálne vydanie Forbes Made in Slovakia je tu. Nájdete v ňom biznisové príbehy so slovenskou dušou. Prečítate si o kultovej Horalke, výrobcoch lodí pre olympijských šampiónov, ponúkneme vám gastronomické tipy od špičkových šéfkuchárov a veľa ďalšieho.

Cukrovinkár, gumár, ale aj kaviarnik, architekt a developer

Pavol Jakubec opisuje plány rozvoja najväčšej tunajšej firmy na sušienky I.D.C. Holding, ktorú spolovice vlastní, aj to, ako sa mu podarilo zachrániť padajúceho výrobcu gumárenských výrobkov Vegum, jeho sólo projekt. Pri rozprávaní cítiť, ako ho práca zabáva – a naordinoval si ju minimálne na ďalších desať rokov.

Profi nadšenec

Sen mať vlastnú kapelu sa nenaplnil, napriek tomu ich Ladislav ,,Laci” Vajdička má teraz desiatky. V Prahe založil s partnermi hudobnú agentúru, ktorá má pod palcom veľké známe mená českej scény i medzinárodné nádeje. Najnovší prírastok? Nik menší než Lucie, jedna z top koncertných kapiel česko-slovenskej scény.

Modranská keramika stále žije

Príbeh o tom, ako modranská majolika (možno) smerovala k zániku a o ľuďoch, ktorí to nechcú dopustiť.

Lode šampiónov

Výroba špičkovej lode je hotová alchýmia. Ručná práca, presne šitá na pretekára. Bratia René a Marcel Vajdovci začínali pred štvrťstoročím v garáži a nikdy nemali biznisplán. Ich lode na divokú aj hladkú vodu však už roky patria medzi najlepšie na svete.

Architekt v skle

Jeho sklenené plastiky sú súčasťou stálych zbierok prestížneho britského múzea Victoria and Albert Museum, ale aj Šanghajského múzea skla. Sklársky výtvarník Oliver Leššo doviedol princíp dynamiky pohybu vnútri skla do dokonalosti.

Čo odporúčajú šéfkuchári

Kde sa najesť, ako sa mení gastronómia na Slovensku a kto prvý získa michelinskú hviezdu? Nechajte sa pozvať na krátku exkurzia do slovenských reštaurácií od štvorice špičkových šéfkuchárov.

Od včiel k biznisu s kabelkami

Bratia Caltíkovci sa pri včelíne naučili trpezlivosti a aj vďaka tomu sa im podarilo vybudovať úspešný medzinárodný biznis s koženou galantériou.

Poď, budeme sa hrať

Večerníček bol pýchou slovenskej animovanej tvorby a do konca 80. rokov pre televíziu aj výnosný artikel. Vyvážal sa do sveta, zbieral ceny na festivaloch. Ale prišla revolúcia – a nič. Ostalo vákuum. Až posledné roky opäť ožívajú kreslené postavičky z dielne slovenských animátorov. Úspech, aj za hranicami, majú aj Drobci, za ktorými stojí dvojica tvorcov Vanda Raýmanová a Michal Struss.

Dajte nám vedieť, ako sa vám špeciálne vydanie Made in Slovakia páčilo.

Čítajte tiež

Inzercia forbes.sk a print

Želmíra Kredátus Stojkov
+421 915 391 736
zelmira.kredatus@forbes.sk
Nadežda Barňáková
+421 944 720 432
nadezda.barnakova@forbes.sk
Lenka Kottmanová
+421 918 639 003
lenka.kottmanova@forbes.sk

Konferencie a podujatia

Lívia Trubenová
+421 905 711 511
livia.trubenova@forbes.sk
Dominika Verníčková
+421 905 711 011
dominika.vernickova@forbes.sk

Predplatné

predplatne@forbes.sk
+421 915 775 267

Redakcia

Mlynské Nivy 48, 821 09 Bratislava
+421 220 866 333
redakcia@forbes.sk